Vyberte stranu

O Podnikateľaských fuckupoch 

Misia a vízia

V záľahe otravných a presladených motivačných citátov je potrebné nájsť rovnováhu. Je potrebné nájsť niekoho, kto povie, že na jedného úspešného podnikateľa pripadne 100 neúspešných, ktorí to proste nedali. 

Otázkou však je, je možné sa z týchto neúspechov niečo naučiť? Som presvedčený že áno a že tieto lekcie môžu byť v mnohom ešte o niečo prínosnejšie ako bežné príbehy úspešných.

Ten hlas, ktorý to povie, bude hlas Podnikateľských Fuckupov.

Kto som?

Som podnikateľ, lektor, kouč , mentor, prednášateľ,  copywriter, video bloger, podcaster, autor.

Pomáham začínajúcim podnikateľom, freelancerom, malým firmám a startupom, ale aj veľkým firmám a korporáciám pri dosahovaní nimi definovaných cieľov: uspieť na trhu, zlepšiť predaje, rozvíjať ľudské zdroje, prekonať konkurenciu, vyladiť marketing a mnoho ďalšieho.

Mám za sebou viac ako 28 rokov skúseností, pri ktorých som pomáhal jednotlivcom, firmám aj veľkým organizáciám.

Môj príbeh

Svoju prvú prednášku som urobil v roku 1993. Paradoxne bola o pozitívnom myslení. Po 4 rokoch, ktoré som strávil na učňovke to však bolo neuveriteľne príjemné spestrenie.

Živnosť som si založil v roku 2003 a začal som podnikať. Hltal som všetky dostupné knihy o tom ako sa stať úspešným podnikateľom, ale veľký úspech to nemalo. 

Po čase som dospel k nudnému ale pravdivému poznaniu, že za každým úspechom sú nudné ale dennodenne sa opakujúce aktivity, ktoré prinesú biznis aj spokojného zákazníka.

Už dávno nehľadám skratky. Hľadám funkčné aj keď nudné podnikateľské postupy. A to učím aj mojich klientov, divákov a poslucháčov.

Kto vás bude sprevádzať?

Martin Prodaj

Martin Prodaj

Host

V roku 1997 som ukončil štúdium špeciálnej pedagogiky na UK Bratislava. Rigoróznu prácu na tému „Medicínsky, terapeutický a spirituálny pohľad na smrť a umieranie„ som obhájil v roku 2000.

Po návrate z buddhistického kláštora na Srí Lanke som sa profesionálne začal venovať lektorskej a konzultačnej činnosti. Ako tréner alebo kouč som pracoval na rozličných HR pozíciách vo veľkých spoločnostiach ako napr. ING životná poisťovňa, Telefonica O2 Slovakia, Amslico AIG Life, Slovak Telekom, Poštová banka.

Mám odborné skúsenosti s vedením a dizajnovaním širokého spektra nástrojov rozvoja ľudských zdrojov ako napr. systémy hodnotenia pracovníkov, kompetenčné modely, development centrá, talent management. Som certifikovaným koučom v systemickom koučingu.

Medzi moje hlavné lektorské oblasti pôsobenia patrí koučing, emočná inteligencia, work life balance, manažérske zručnosti, zvládanie stresu a prezentačné zručnosti. Pôsobím taktiež ako motivačný speaker. Pravidelne som publikoval v časopise ZISK, a na blogoch www.koucingblog.org, www.timelifemanagement.org. Som taktiež autorom vzdelávacieho portálu Akadémiaosobnehorastu.sk.

Som autorom troch najrozsiahlejších slovenských online kurzov Ako prezentovať , Základy koučingu a Tajomstvá neverbálnej komunikácie. Napísal som knihu Work Life Balance. A publikáciu o neverbálnej komunikácii Prvý dojem-3 sekundy rozhodnú.

Produkujem podcasty Manažérska Akadémia ktorý uvereňujem na stránke koucing.org a Podcast Martina Prodaj, o hľadaní ideálneho životného štýlu. Na svojom youtube kanáli produkujem každý týždeň lekcie z oblasti osobného a profesného rastu. Posledným podcastovým projektom je podcast Work Life Balance, ktorý nadväzuje na  knihu.

Posledných 10 rokov sa intenzívne venujem ecommerce a rozličným modelom podnikania na internete. Založil som niekoľko eshopov, predávam na Amazone a Ebay. Využívam Fiverr. O tomto type podnikania hovorím v podcaste Martina Prodaja a na mojom youtube kanáli.